-redukce počtu železničních vleček -zobrazují se prvky delší než 500 m, větší počet linií s přibližně stejným průběhem se generalizuje do jedné značky.
ZÚ Sedlčany
ZM10
ZM25
ZM10
ZM25

V průmyslové oblasti dochází ke značnému přehuštění liniových prvků Železnice a Železniční vlečka. K eliminaci kolizí symbolizovaných prvků jsou odstraněny Železniční vlečky podlimitní délky a Železnice jejichž průběhy jsou v delších úsecích přibližně paralelní a navzájem blízké, jsou buď sloučeny nebo rovněž odstraněny. Průběhy a napojení ponechaných železnic a železničních vleček jsou upraveny tak, aby na sebe napojovaly v místě co nejbližším původnímu místu spojení a byly tvořeny hladkou kartografickou čárou. 

 

Komplexní situace odsunů linií. Situaci je nutné řešit s ohledem na celkový tvar a funkčnost celého seřaďovacího nádraží. Jedná se zobrazení charakteristických území nebo mapových prvků.

Při generalizaci je nutné zachovat původní ploch nádraží, průjezdné koleje a vystihnout i charakter celého nádraží.

23.12.2016 11:21:54